Ötletek – hideg napokra

Lágyan hull a hó…lala lala la la… és milyen jó is ilyenkor bent ülni a meleg szobában és kinézni az egyre fehéredő tájra! Be kell valljam szeretem a telet, hogy miért? Az előbbiekben leírt kép miatt! Nincs is jobb ilyenkor mint készíteni egy teát és leülni egy kicsit.

De általában a nagy ücsörgésben rögtön fázni kezdek, vastag zokni ide vagy oda… Mi lehet erre a megoldás? Nemrégiben fedeztem fel a meleg vizes palacknak egy alternatíváját, a melegíthető párnát. Az tetszett meg ebben az ötletben, hogy egyszerű az elkészítése, és nem kell semmi speciális hozzávaló, amiért külön kellene járni a boltokat! Hozzáteszem, ilyen hideg napokra nemcsak az üldögéléshez ideális hanem, ha lefekvés előtt az ágyatokba teszitek a felmelegített párnát, akkor nem kell a hideg ágy sokkoló ridegségét éreznetek, mikor lefekszetek aludni. Sőt, nemcsak hideg időkben jön jól a meleg párna, hanem azokon a bizonyos, nem túl szív-melengető napokon is. Az egyik ismerősömnek ilyen nyakpárnája volt telis-tele gyógynövényekkel, amit akkor vett elő, ha fájt a feje, vagy, ha elaludta a nyakát.
Hogy hogyan is készülhet a párna? Íme:

heating pad

Kellékek:
– Tű
– Cérna
– Gombostű
– Olló
– Tetszőleges textil anyag
– Töltőanyag (rizs, bab, lencse, zabpehely)
– Tetszőlegesen gyógynövényeket is lehet használni pl. levendulát vagy citromfüvet

Rice-Shoulder-Heating-Pad-with-Lavender-Project

1727-Photo-104

Elkészítése a következő lépésekből áll:

  1.  Az anyagból, amit választottál, vágj ki két ugyanolyan méretűre és formájúra részt, majd színével (ez az az oldal, amelyiken például a minta jobban látszik) fektesd egymásra.
  2. Gombostűvel tűzd össze az anyagokat, hogy varrás közben ne csússzanak el.
  3. Varrógéppel vagy kézzel varrd végig három oldalát. (Az egyik oldalát meg kell hagyni, hogy meg tudjuk tölteni.) Miután ezt megtetted érdemes a sarkoknál a felesleges anyagból egy kicsit levágni, mivel így a sarki rész szebb lesz, ha kifordítjuk.
  4. Fordítsd ki, majd töltsd meg. Töltőanyagnak használható: rizs, bab, lencse vagy zabpehely, és ha szeretnél, tehetsz bele gyógynövényt is.
  5. Varrd le a negyedik oldalát is.
  6. Tedd a mikróba 1-2 percre.

Figyelem: mivel a töltőanyagnak természetes anyagot használtunk, ezért idővel cserélnünk kell a melegítő párna tartalmát, ugyanis a mikróban való melegítés hatására néhány használat után a töltőanyag megéghet.

Következő ötletem arra az esetre szól, ha mégis ki kellene bújni a meleg szobából… “Sapka, sál, kesztyű!” Még most is hallom édesanyám hangját, ahogy kiskorunkban mondta nekünk az utasítást. Kezdjük is a sállal. Télen mindennapos kiegészítőnk ez a ruhadarab. Hogyan hordhatnánk kicsit másképp, hogy ne legyen olyan unalmas? Íme az én kedvenc megoldásom! A kép alatti linken további ötleteket is találtok!

scarf

További ötletek

Mivel gazdagíthatnánk még a szettünket? Készítsünk magunknak kesztyűt! Nem, nem kell elővenni a kötőtűt, vagy a horgolótűt, ma egyiket sem használjuk. Ehhez a kreatív megoldáshoz egy kinőtt, vagy összement pulóver (legmelegebb a gyapjú), illetve olló, tű és cérna kell. Még ajándéknak is tökéletes!

Mittens2

Kellékek:
– Kinőtt, vagy összement pulóver
– Gombostű
– Olló
– Tű
– Cérna… és a kezeid 🙂

Az elkészítés a következő lépésekből áll:

  1. A kifordított pulóverre tedd rá az egyik kezedet, előnyösebb, ha jobb kezesek a balt rakják rá, míg a bal kezesek a jobbat, de aki szereti a kihívásokat, az fordítva is csinálhatja. 🙂
  2. Rajzold körbe a kezedet – érdemes egy picit nagyobbat rajzolni, hisz a varrásnak is kell helyet hagyni.
  3. Mielőtt kivágnád, rögzítsd gombostűvel az egyik oldalát a pulóvernek a másikhoz, hogy ne csússzon szét, majd vedd elő a nagyollót, és szépen vágd körbe. Ezt a műveletet ismételd meg, hogy a végén egy pár, azaz két darab kesztyűd legyen.
  4. Varrógéppel, vagy kézzel egyenletesen varrd körbe mindkét kesztyűt, majd ha kész vagy, fordítsd ki. A végét fel is hajthatod vagy hímezhetsz rá, de ez már csak finomítás.

Mittens1

Jó alkotást hölgyeim!!! 🙂

Á. N. L.

a

a

a

a

*A képeket a www.pinterest.com oldalról vettük kölcsönbe.

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .